Balsan Futura

Mata Vario Jet:

Mata W2000:

BALSAN FUTURA

Cena 4990 PLN

Balsan Futura – to profesjonalne urządzenie do kąpieli perełkowych z ozonem, w którym zastosowano największe światowe osiągnięcia medycyny fizykalnej i zagwarantowano ściśle kontrolowaną, bezpieczną dawkę ozonu. Pozwala na wykonanie metodycznego masażu i kompleksowej odnowy biologicznej. Znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji domowej, sanatoryjnej i szpitalnej.
Balsan Futura realizuje 10 podstawowych programów masażowych.

Intensywność oddziaływania bodźców na organizm wzrasta stopniowo od programu 1 do 10. Wybór programu zależy od stanu zdrowia i kondycji fizycznej użytkownika. Do każdego programu przyporządkowany jest jeden z 4 rodzajów interwałów regulujących intensywność masażu (w skali od 1 do 12) oraz czas trwania zabiegu (od 1 do 30 minut). Każdy użytkownik może dodatkowo dowolnie zaprogramować pracę urządzenia stosownie do swoich oczekiwań, wieku i stanu zdrowia. Służy do tego pulpit agregatu oraz zdalny sterownik (pilot). Urządzenie Balsan Futura jest wielopokoleniowe. Małym dzieciom kąpiele perełkowe sprawiają ogromną przyjemność, zapobiegają zmianą skórnym, likwidują kolki i wzdęcia, ułatwiają zasypianie oraz wspomagają leczenie wielu schorzeń, np. dziecięce porażenie mózgowe.

U starszych dzieci masaże dotleniające poprawiają koncentrację i sprawność fizyczną wspomagają leczenie ADHD. Młodym i zdrowym osobom zabiegi usprawniają przemianę materii, zapobiegają otyłości, schorzeniom kręgosłupa i stawów oraz problemom krążeniowym, poprawiają kondycję fizyczną i umysłową.

Osobom starszym i schorowanym perełkowe kąpiele masażowe z Balsan Futura z zastosowaniem ozonu są szczególnie zalecane w wspomaganiu leczenia:

 • chorób przemiany materii (otyłość, cukrzyca, podagra)
 • chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów,
 • zmian chorobowych naczyń obwodowych (makro- i mikro- żylakowatość, zapalenie żył, łamliwość włośniczek),
 • nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego,
 • chorób kobiecych (klimakterium)
 • chorób neurologicznych (udary, wylewy, SM, Alzheimer, depresje, epilepsje, neuralgie, migreny)
 • chorób skórnych, w tym odleżyn i egzem,
 • chorób układu oddechowego (astma)

Specjalny zestaw Reflex do masażu stóp, łydek i rąk. Składa się z wanienki i małej maty o specjalnej budowie, przez którą przepływa naozonowane, ciepłe powietrze wykonujące intensywny masaż mechaniczny kończyn, silne natlenienie tkanek i
krwi żylno-tętniczej oraz masaż refleksoryczny. Kąpiele usprawniają  krążenie obwodowe, likwidują obrzęki, wspomagają leczenie niegojących się ran, uelastyczniają mięśnie, ścięgna i więzadła oraz intensywnie odkażają skórę i krew (wiruso- bakterio-i grzybobójcze działanie ozonu). Masaż refleksoryczny stóp i łydek wspomaga funkcję mózgu oraz wspomaga leczenie wielu chorób neurologicznych. Masaż stóp i łydek ma szczególne zastosowanie wspomagające
w leczeniu chorób:

 • neurologicznych (udary, wylewy, niedowłady, porażenia).
 • trudno gojących się ranach cukrzycowych (stopa cukrzycowa)
 • zaburzeniach krążenia obwodowego (zimne stopy)

Oddziaływanie lecznicze masaży perełkowych można zwiększyć poprzez dodanie do wody kąpielowej preparatów zawierających czynne substancje, które w kąpieli intensywnie przenikają przez skórę do krwioobiegu, zasilając nasz organizm w substancje budulcowe poza głównym układem wchłaniania.

Informujemy Państwa, że od 2017 roku właścicielem technologii, znaku towarowego, patentów, linii technologicznej i produkcyjnej jest  nasza firma LEAER Mieczysław Marciniak. Produkowany model Balsan Futura – jest tożsamy z modelem produkowanym przez HMF GmbH Niemcy. Obecnie urządzenie Balsan Futura oferujemy również z elastyczną matą do wanny typ Vario Jet, stosowaną powszechnie w niemieckich sanatoriach oraz w Szwajcarii i Austrii. Od stycznia 2019 roku dostępne są zestawy Balsan Futura z matami DUO-4 i W 2000 oferowanych na terenie Polski, Niemiec, Anglii, Francji i Rosji.